fbpx

Maszyna do produkcji palet jednorazowych typu Ikea

Trudno wyobrazić sobie obecnie proces magazynowy i logistyczny bez wykorzystania palet jednorazowych typu Ikea. Te niepozorne przedmioty umożliwiają przewożenie dużej ilości towarów na spore odległości w bezpieczny sposób. Aby proces produkcyjny tych drewnianych wyrobów przebiegał sprawniej, warto wyposażyć przedsiębiorstwo w specjalistyczne plotery do zbijania. Wiedział o tym Klient z Niemiec, dla którego wykonaliśmy taką maszynę.

Jednorazowe, a jednak solidne

Palety typu Ikea, w odróżnieniu od tych EURO, dedykowanych do wielokrotnego użytku, są przeznaczone do transportu towarów, które nie będą rozładowywane po dostarczeniu. Wykonuje się je z desek drewnianych II lub III gatunku oraz materiałów odpadowych. Surowiec poddany jest obróbce termicznej, dzięki czemu konstrukcja zyskuje odpowiednią wytrzymałość i jest w stanie udźwignąć towary o znacznej wadze. Kiedy sięga się po takie produkty? Wtedy, gdy konieczne jest obniżenie nakładów finansowych przeznaczonych na transport. Koszt ich wytworzenia jest jeszcze tańszy, gdy używa się do tego zadania specjalnych maszyn, o czym na własnej skórze przekonał się Klient, który zlecił Uni-Kat zaprojektowanie takiego plotera.

Aby przyspieszyć proces wytwórczy

Maszyna do produkcji palet jednorazowych typu Ikea to urządzenie, którego zadaniem jest w szybszym tempie zbijać deski i tworzyć gotowe wyroby. Urządzenie posiada moduł do łączenia blatów oraz nóżek, a także układania skończonych wyrobów w stosy, ploter wyposażono ponadto w komputerowe sterowanie – dzięki tym wszystkim podzespołom praca przebiega w szybkim tempie i nie potrzeba oddelegowywać dużej liczby osób do jej wykonania. Warto podkreślić, że zaprojekowana przez nas maszyna zawiera wbudowaną bibliotekę, z której można ściągać dane odnośnie już wykonanych typów palet jednorazowych, co czyni łatwiejszym i znacząco usprawnia proces wytwarzania gotowych produktów. W zależności od typu wyrobu ploter jest w stanie skleić od 4000 do 8000 nóżek w ciągu jednej, 8-godzinnej zmiany.

Państwu również potrzebna jest maszyna do produkcji palet jednorazowych typu Ikea lub wielokrotnego użytku? Chętnie wykonamy ją dla Was, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Maszyna do produkcji palet jednorazowych typu Ikea

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza