fbpx

Toczenie CNC

Firma Uni-Kat, poza sprzedażą nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie, oferuje również usługi obróbki skrawaniem, w tym toczenie CNC różnych materiałów. W trakcie pracy wykorzystujemy najlepsze jakościowo narzędzia, dzięki czemu możemy zaproponować klientom z wielu branż komponenty o konkretnych parametrach technicznych wykonane z najwyższą precyzją przez kadrę doświadczonych specjalistów.

Obróbka CNC, czyli precyzyjne części na wyciągnięcie ręki

Toczenie CNC to jedno z podstawowych procesów obróbki skrawaniem stosowanych w przemyśle. Polega na mechanicznym usuwaniu nadmiaru materiału z pomocą poruszających się liniowo noży w celu uzyskania komponentów o określonym kształcie. Co istotne, numeryczne narzędzia skrawające są sterowane komputerowo w zamkniętym układzie, więc powstające części cechują się powtarzalnością i precyzją wykonania nawet jeśli są produkowane w dużych seriach. Warto podkreślić, że nowoczesne tokarki pozwalają również na bezproblemowe dokonywanie modyfikacji ustawionych parametrów. Do innych zalet tego typu obróbki należy skrócenie czasu produkcji, redukcja ilości błędów popełnianych przez operatora oraz optymalizacja kosztów. Toczenie CNC stosuje się przede wszystkim w przemyśle rolniczym, maszynowym, lotniczym oraz medycznym, a także we wszystkich innych branżach, w których zachodzi konieczność wykonania precyzyjnych elementów.

Wysoka jakość części zależy od maszyn

W Uni-Kat pracujemy na tokarce numerycznej CNC cenionej w branży firmy HAAS, gwarantującej niezawodność oraz najwyższą precyzję działania. Tym, czym wyróżnia się ta maszyna na tle konkurencji, jest nowoczesny system sterowania oraz zachowanie dokładności nawet przy wielu roboczogodzinach pracy. Tokarka numeryczna HAAS jest w stanie wykonywać elementy o średnicy do 205 mm i długości sięgającej 1200 mm. Obrabia różne rodzaje metali, w tym aluminium oraz stal. Zaawansowane technologicznie sterowanie numeryczne maszyny CNC umożliwia programowanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów o niestandardowej geometrii, więc jesteśmy w stanie sprostać najbardziej nietypowym oczekiwaniom klientów.

Sprawdzony partner w biznesie

Firma Uni-Kat posiada ogromne doświadczanie w obróbce skrawaniem zdobyte przez lata budowy coraz to bardziej zaawansowanych technicznie maszyn sterowanych numerycznie. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz praktyce oferujemy usługi toczenia CNC na najwyższym poziomie. Nasza wykwalifikowana kadra podejmie się realizacji różnych projektów, w tym tych nietypowych. Chętnie wyprodukujemy zarówno małe, jak i duże serie elementów dla różnych branż. Posiadamy niezawodne, sterowane numerycznie maszyny oraz narzędzia do precyzyjnej obróbki pochodzące od uznanych polskich i zagranicznych producentów, co pozwala nam realizować w szybkim czasie również nietypowe zlecenia na indywidualne zamówienie. Dzięki technice toczenia CNC można uzyskać precyzyjne części różnego typu przy niskim nakładzie kosztów.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta obróbki za pomocą maszyn sterowanych numerycznie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów

Czym jest toczenie CNC i na czym polega?

Toczenie CNC to, tuż obok frezowania, jedna z najczęściej wybieranych usług obróbki skrawaniem, na jaką decydują się nasi klienci. Wiemy już, że technika ta polega na precyzyjnym usuwaniu zbędnych skrawków materiału po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie przedmiotu, przy użyciu specjalnych noży poruszających się ruchem liniowym. Dzięki możliwości wykorzystania numerycznego układu zamkniętego (ang. Computerized Numerical Control) obróbka odbywa się w sposób, który pozwala na przygotowanie przedmiotów powtarzalnych. Co więcej, raz wprowadzona wartość może zostać zmieniona. W rezultacie więc klient otrzymuje od nas szereg rozwiązań, w tym możliwość modyfikacji parametrów obróbki, a tym samym wpływ na ostateczny wygląd przedmiotu.

Proces sterowania obrabiarką jest w pełni zautomatyzowany, nie oznacza to jednak, że nie czuwamy nad prawidłowym wykonaniem zadania. Koordynujemy pracę maszyn, dbając o to, aby obróbka przebiegła zgodnie z założeniami projektowymi oraz z zachowaniem standardów jakości. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, jakim jest CNC, jesteśmy w stanie przygotować elementy dla przeróżnych branż: od mocowań meblowych, przez banery i szyldy reklamowe, aż po produkcję przemysłową na szeroką skalę. Jest to możliwe dzięki dużej precyzji skrawania oraz powtarzalności ruchów noży skrawających.

Rodzaje toczenia CNC

Obróbka materiałów skrawaniem odbywa się na kilka sposobów. Dzieli się ją ze względu na kierunek posuwu noża lub parametry skrawania. Toczenie CNC może mieć też charakter zewnętrzny lub wewnętrzny – efekt zależy od tego, która strona przedmiotu ma zostać opracowana przez narzędzia skrawające.

Jeśli bierzemy pod uwagę kierunek posuwu noża, to wyróżniamy toczenie: poprzeczne, wzdłużne, kopiowe oraz kształtowe. W przypadku obróbki poprzecznej nóż przesuwa się prostopadle do osi obrotu przedmiotu. Przy technice wzdłużnej nóż ustawiony jest równolegle do osi obrotu przedmiotu. Metoda kopiowa znajduje zastosowanie przy przeróbce przedmiotów o nietypowym wyglądzie. W technice kształtowej wykorzystujemy natomiast noże, które wyglądem przypominają obrabiany element.

Mamy jeszcze jeden typ skrawania podzielony według parametrów. Różnica polega tu na ilości materiału, jaka zostanie usunięta z przedmiotu wskutek toczenia. Poddajemy przedmioty kształtowaniu wykańczającemu lub półwykańczającemu, a także zgrubnemu bądź lekkozgrubnemu.

Toczenie CNC – zastosowanie

Wspomnieliśmy już, że zakres wykorzystania toczenia CNC w przemyśle jest bardzo szeroki. Z usług numerycznej obróbki skrawaniem może skorzystać niemal każdy przedsiębiorca specjalizujący się nie tylko w produkcji masowej, ale także seryjnej oraz jednostkowej. Wszystko to zawdzięczamy automatycznemu działaniu maszyn skrawających, które pracują w sposób cykliczny. Przedmiot zostaje poddany precyzyjnej obróbce, aby w rezultacie pozyskać pożądany kształt zgodny z zatwierdzonym projektem. Obsługujemy więc klientów, którzy wyspecjalizowali się w produkcji elementów dekoracyjnych z metalu, drewna czy aluminium. Naszymi odbiorcami są producenci działający w branży motoryzacyjnej oraz rolniczej: obie, dzięki precyzyjnej pracy tokarek CNC, zyskują dostęp do serii elementów spełniających te same wymogi jakości. Z możliwości tych korzysta również przemysł maszynowy i zajmujący się automatyzacją produkcji.

Zalety toczenia CNC

Powtarzalność procesu produkcji, precyzja skrawania czy uniwersalność to najważniejsze, ale nie jedyne zalety toczenia CNC. Nowoczesne maszyny do obróbki dają nam bardzo dużą elastyczność w tworzeniu przedmiotów o unikatowych cechach oraz takich, które mogą być sprzedawane w seriach. Ponadto komputerowa obróbka skrawaniem to spora ergonomia: prace przebiegają wydajniej i szybciej. Toczenie CNC znacznie skraca proces produkcyjny, a błędy zostają ograniczone niemal do zera. To rozwiązanie, które powinno zainteresować przedsiębiorców specjalizujących się zarówno w jednostkowej, jak i seryjnej produkcji elementów wykonanych z metalu, aluminium, drewna czy tworzyw sztucznych.

Toczenie CNC

Tokarka numeryczna HAAS

  • Średnica toczenia do 205 mm
  • Długość toczenia do 1200 mm

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza