fbpx

Frezowanie CNC

Domeną naszej firmy jest realizowanie profesjonalnych usług frezowania CNC. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne urządzenia sterowane numerycznie, które są gwarancją przeprowadzania wszystkich czynności z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Kadra doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników sprawia, że przyjmowane zlecenia są realizowane w bardzo krótkim czasie, co daje nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie

W ramach prowadzonych działań korzystamy z nowoczesnej frezarki bramkowej CNC HARTFORD. Posiada ona bardzo dużą powierzchnię roboczą o wymiarach 4050 x 2100 mm, co pozwala na obróbkę nawet sporej wielkości materiałów. Maksymalne wymiary frezowanego detalu to 6000 x 2200 x 950 mm, dzięki czemu każdy z klientów będzie usatysfakcjonowany z wykonanej usługi. Oprócz tego dysponujemy również centrum frezarskim CNC “BACA” posiadającym pole robocze o wymiarach 1000 x 510 mm. Dzięki niej można obsługiwać materiały obrabiane w uchwycie o maksymalnej średnicy 220 mm.

Nowoczesne zaplecze firmy

W ramach prowadzonych działań korzystamy z nowoczesnych systemów komputerowych, które czuwają nad właściwą realizacją każdego ze zleceń. Na uwagę zasługuje fakt, że wykonujemy nie tylko frezowanie CNC proste, ale na podstawie wprowadzonych do maszyny danych tworzymy także bardziej skomplikowane wzory oraz niestandardowe kształty zgodnie z indywidualnymi wymaganiami każdego z klientów. Dzięki zastosowaniu jakościowych narzędzi każda wykonana realizacja odznacza się doskonałą obróbką detali.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do skorzystania z najodpowiedniejszych realizacji dla swoich potrzeb. Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie daje nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem szybkości oraz precyzji działania. Uzyskane referencje dają gwarancję zorientowania na klienta oraz profesjonalnego podejścia do każdego zlecenia.

Czym jest frezowanie CNC i na czym polega?

Wiesz już, jak pracujemy i że zrobimy wszystko, aby sprostać Twoim oczekiwaniom. Nie każdy wie jednak, czym jest frezowanie CNC i jak duże możliwości produkcyjne gwarantuje. Pokrótce przedstawimy Ci specyfikę naszej pracy, wyjaśniając najważniejsze zagadnienia związane z obróbką skrawaniem. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o współpracy.

Frezowanie CNC to kontrolowany komputerowo proces nadawania tworzywu pożądanego kształtu przy wykorzystaniu układu sterowania numerycznego. Na czym polega? Po wprowadzeniu konkretnej komendy maszyna dokonuje obróbki skrawaniem, pozbywając się zbędnych warstw materiału aż do momentu uzyskania odpowiedniego wyglądu, a zatem zgodnego z projektem. Frezowanie CNC to jednocześnie bardzo szybki i precyzyjny proces, który nie byłby możliwy, gdyby nie zastosowane w maszynie narzędzia tnące. Aby mogło dojść do usunięcia zbędnych fragmentów tworzywa, narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a unieruchomiony w imadle przedmiot – ruch posuwisty. W ten sposób możemy uzyskać taki kształt, na jakim nam zależy.

Nie sposób w kilku zdaniach wskazać, jak szerokie możliwości wiążą się z frezowaniem CNC. Mnogość rozwiązań jest obecnie naprawdę szeroka. Dzięki pracy maszyn skrawających możliwe jest precyzyjne obrabianie przedmiotów (metalowych, aluminiowych, drewnianych i wykonanych z tworzyw sztucznych) o nieregularnych kształtach oraz nietypowych rozmiarach. Nie bez powodu klienci tak chętnie korzystają z potencjału nowoczesnych urządzeń dostępnych w naszym parku maszyn. Jesteśmy w stanie dopasować rodzaj skrawania do przedmiotu, materiału oraz indywidualnych potrzeb.

Obróbka skrawaniem CNC – zastosowanie

Naszymi klientami są najczęściej przedsiębiorcy nastawieni na produkcję masową, choć nie brakuje oczywiście odbiorców z bardziej niszowych branż, którzy skupiają się na produkcji seryjnej lub jednostkowej. Nie zamykamy się na żaden typ działalności – usługi realizujemy zgodnie z zapotrzebowaniem.

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli wskażemy, że frezowanie CNC to najważniejszy element produkcji w branży motoryzacyjnej i lotniczej. To właśnie komputerowa obróbka skrawaniem sprawia, że firmy działającej w tej gałęzi przemysłu mogą proponować tak różnorodne rozwiązania swoim odbiorcom. W tym przypadku istotną rolę odgrywa precyzja oraz powtarzalność. Dzięki takiemu podejściu wykonywanie części i podzespołów do pojazdów odbywa się szybciej, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Jest to rozwiązanie korzystne również ze względu na możliwość dopasowywania rodzaju obróbki do aktualnych potrzeb produkcyjnych: nowoczesne maszyny frezujące CNC można dowolnie konfigurować.

Oczywiście na tym nie kończą się możliwości frezowania CNC. Równie chętnie z tego rozwiązania korzysta branża specjalizująca się w produkcji maszyn i elementów składowych, a także urządzeń medycznych oraz laboratoryjnych. Dzięki obróbce skrawaniem można pozyskać części seryjne bądź wykorzystywane do tworzenia prototypów. Po metodę tę sięgają również firmy zajmujące się automatyzacją procesów produkcji: każdy element musi być identyczny, aby cała konstrukcja działała bez przeszkód oraz aby proces mógł być powtarzalny – także dla elementów z tej samej serii.

Rodzaje frezowania CNC

Istnieje kilka technik frezowania CNC. Można podzielić je na trzy rodzaje. Wyróżniamy kryterium kinematyczne oraz konstrukcyjne. Ostatni podział zastosowany został ze względu na użytą technologię – mamy tu na myśli typ rozmieszczenia ostrzy elementu tnącego.

Kryterium kinematyczne obejmuje frezowanie przeciwbieżne oraz współbieżne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z sytuacją, gdy ostrza poruszają się w przeciwnym kierunku do przedmiotu, którego obróbką się zajmują. Procesowi temu towarzyszą dodatkowe wibracje. W przypadku frezowania współbieżnego widzimy odwrotną sytuację: ostrza poruszają się w tym samym kierunku, co przedmiot. Obróbka tego typu pozbawiona jest dodatkowych wibracji, a w rezultacie okazuje się precyzyjniejsza.

Kryterium konstrukcyjne dzieli obróbkę skrawaniem na pełne (trójstronne), niepełne (dwustronne) oraz swobodne (jednostronne). już na podstawie samych tych określeń można wywnioskować, że obróbka dotyczy całego przedmiotu lub wyłącznie jego wybranej części. Ostateczny wygląd będzie zależeć więc od tego, na jaki rodzaj skrawania się zdecydujemy.

Ostatnie kryterium poświęcone zostało technologii obróbki skrawaniem. W zależności od tego, w jaki sposób ostrza zostaną rozmieszczone, możemy mówić o frezowaniu walcowym (obwodowym), czołowym bądź skośnym. W przypadku obróbki walcowej oś ostrza jest ustawiona równolegle względem powierzchni przedmiotu, a w przypadku obróbki czołowej – prostopadle do powierzchni przedmiotu. Frezowanie skośne ma natomiast miejsce wówczas, gdy oś ostrza ustawiona jest pod określonym kątem.

Dlaczego warto skorzystać z usługi frezowania CNC?

Nie ma wątpliwości, że frezowanie CNC to obecnie jedna z chętniej stosowanych metod obróbki skrawaniem, wybierana przez firmy nastawione na powtarzalność produkcji. Przede wszystkim jest ona wysoce precyzyjna. Układ sterowania numerycznego pozwala na powtarzalność procesów, co przekłada się na dużą dokładność w uzyskiwaniu zaplanowanego kształtu. Możliwe jest wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych linii i nacięć w tworzywie, a to z kolei daje większe pole do popisu twórcom prototypów, części zamiennych i innych nietypowych elementów.

Frezowanie CNC to także duża wygoda, jeśli chodzi o produkcję seryjną. Nie ma żadnych przeszkód, aby pozyskać wiele elementów o tych samych proporcjach. Za tym idzie również ogromna uniwersalność. Pod ostrza frezarki można oddać przedmioty z różnych materiałów, w tym metalu, aluminium, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Ostatnimi, ale nie mniej istotnym udogodnieniami, są sprawność i elastyczność działania maszyny do frezowania CNC. Zlecając nam wykonanie konkretnego elementu klient zyskuje pewność, że cały proces przeprowadzony zostanie szybko, precyzyjnie i zgodnie z założeniem projektowym.

Frezowanie CNC

Frezarka bramowa CNC HARTFORD

• Długość frezowania do 4050 mm,
• Szerokość frezowania do 2100 mm,
• Wysokość obrabianego detalu do 950 mm,
• Maksymalna długość obrabianego detalu do 6000 mm,
• Maksymalna szerokość obrabianego detalu do 2200 mm

Centrum frezarskie CNC „BACA”

• Długość frezowania do 1000 mm,
• Szerokość frezowania do 510 mm,
• Wysokość obrabianego detalu do 550 mm,
• Czwarta oś: Średnica detalu obrabianego w uchwycie do 220 mm

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza