fbpx

Wycinarka laserowa do cięcia dywanów

Nie ma urządzeń CNC, których w Uni-Kat nie bylibyśmy w stanie zaprojektować i zbudować. Doświadczona kadra inżynierów jest gotowa do realizacji najmniej standardowych zleceń, o czym mógł się przekonać Klient, który zamówił u nas wycinarkę laserową do cięcia dywanów.

Laser = równe krawędzie

Po co decydować się wycinarkę laserową, jeśli dywany można przyciąć klasycznymi nożami? Bowiem ta technologia gwarantuje najwyższą precyzję. Maszyna emituje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego, która koncentruje się w jednym miejscu prowadząc do silnego nagrzania powierzchni, a tym samym termicznego rozdzielenia obrabianych tworzyw. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim wysoka precyzyjność działania, więc nie jest konieczna żadna obróbka końcowa, tym samym zwiększa się również szybkość procesu produkcyjnego. Krawędzie tkanin zostają ponadto uszczelnione, nie strzępią się więc. Niezaprzeczalną korzyścią wycinarek laserowych jest również niskie ryzyko uszkodzenia czy odkształcenia materiału oraz brak zużywania się narzędzi tnących.

Maszyna do cięcia dywanów, której potrzebujecie

W Uni-Kat mieliśmy przyjemność współpracy z niemiecką firmą, która zajmuje się produkcją wykładzin. Potrzebna im była specjalistyczna wycinarka laserowa do cięcia dywanów zdolna obrabiać materiały wielkoformatowe. Nasi inżynierowie chętnie podjęli się zadania i zaprojektowali dokładnie takie urządzenie, o jakie chodziło Klientowi. Wycinarka do cięcia dywanów została wyposażona m.in. w innowacyjny system wymiennych stołów o szybkim działaniu, ruchome podpory pozwalające na bezpieczne ułożenie materiału czy palenisko podtrzymujące tkaninę na całej jej powierzchni, zastosowano również komputerowe sterowanie numeryczne. Dzięki sięgnięciu po takie rozwiązania proces produkcyjny został przyspieszony i usprawniony, a jakość wyrobu końcowego podniesiona.

Jesteście Państwo zainteresowani współpracą z Uni-Kat? Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy pewni, że uda nam się zaprojektować i zbudować maszynę, której potrzebujecie. Z przyjemnością podejmiemy się nawet nietypowych zleceń.

Wycinarka laserowa do cięcia dywanów

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza