Linia do produkcji kanałów wentylacyjnych

Na specjalne zamówienie naszego klienta zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy linię do produkcji kanałów wentylacyjnych o dużych przekrojach dla elektrowni nuklearnych. W skład linii wchodzą moduł podawania arkuszy o maksymalnym formacie 2000 x 6000mm i grubości do nawet 10 mm, walcarka przygotowana do gięcia specjalnego kształtu kanału według projektu klienta, system odbioru kanałów z walcarki oraz dostarczania na robota transportującego oraz specjalny system kolumnowy ze spawarką liniową.

Autonomiczna produkcja nóżek paletowych

Zaczątkiem do powstania tej linii było stworzenie kilku maszyn specjalnych a następnie opracowanie niezwykle wydajnej i oszczędnej technologii produkcji nóżek paletowych. Ilość maszyn była sukcesywnie zwiększana a urządzenia modernizowano cały czas podnosząc ich wydajność. W ciągu technologicznym połączonym labiryntem taśmociągów współpracują klejarki, piły bezpyłowe, formierki, depaletyzatory i paletyzatory. W ostatnim etapie nóżki są transportowane do klejarek palet, gdzie powstaje finalny produkt – ekologiczna paleta papierowa. W 2018 roku do linii dołączyła ultra wydajna klejarka palet, która jest wyposażona w zrobotyzowany system podawania półproduktu i odbioru gotowego wyrobu.

Zautomatyzowana produkcja płotków

Linia do produkcji płotków przeciwśniegowych w technologii TOX została zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w oparciu o założenia naszego klienta dot. produktywności, jakości, łatwości obsługi, surowca, itd. Linia składa się z profilarki do produkcji kątownika i urządzenia łączącego szczebelki z kątownikami, z wykorzystaniem technologii TIX. Materiałem wejściowym jest płaskownik w roli, natomiast produktem końcowym gotowy płotek przeciwśniegowy. Koncepcja działania, konstrukcja, metody przemieszczania, cięcia, gięcia materiału, użyte silniki, przekładnie, transporty, sterowniki i oprogramowanie zostały opracowane przez nas.

Maszyna do cięcia tektury

Maszyna została zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w oparciu o założenia Naszego klienta dot. produktywności, jakości, obsługi, surowca itd. Koncepcja działania, konstrukcja, metody przemieszczania i cięcia materiału, użyte silniki, przekładnie, transporty, sterowniki, oprogramowanie zostały opracowane przez nas. Podczas prac konstrukcyjnych razem z technologami klienta testowaliśmy zastosowane rozwiązania.

Dzięki naszemu rozwiązaniu poprawiła się jakość wycinanego produktu przy jednoczesnym trzykrotnym wzroście możliwości produkcyjne. Po 4 tygodniach pracy maszyny klient zamówił kolejną maszynę.

Wycinarka laserowa do cięcia dywanów

Wycinarka została zaprojektowana specjalnie dla niemieckiej firmy wyposażającej wieżowce w wykładziny. na zlecenie dużego producenta źródeł laserowych CO2

Wspólnie z klientem opracowany został kompletny system przy założeniu maksymalizacji wydajność oraz zachowania najwyższej jakości produktu m.in. system specjalnych ultraszybkich wymiennych stołów, specjalne ruchome podpory umożliwiające bezpieczne ułożenie materiału na stole, specjalne palenisko umożliwiające podparcie dywanu na największej możliwej powierzchni, i wiele i wiele więcej.