fbpx

Projektowanie CAD

W Uni-Kat, poza projektowaniem maszyn CNC oraz obróbką metali poprzez cięcie, gięcie, toczenie czy frezowanie, świadczymy również usługi projektowania CAD. Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem, które pozwala nie tylko nam, ale i naszym klientom tworzyć cyfrowe makiety wyrobów przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Projektowanie CAD – co to?

Computer Aided Design, w skrócie CAD, czyli projektowanie wspomagane komputerowo, to innowacyjne rozwiązanie w kwestii programowania procesów produkcyjnych w branży CNC. Wykorzystuje ono specjalistyczny sprzęt i systemy głównie do modelowania cyfrowego 2D i 3D. W trakcie procesu wszystkie części składowe prototypu przyszłego wyrobu zostają złożone w celu sprawdzenia ich kompatybilności. Dzięki temu można na wczesnym etapie wykryć nieprawidłowości w budowie elementów i zminimalizować ewentualne wady oraz straty materiału. Oprogramowanie CAD może również stworzyć szczegółową dokumentację techniczną na podstawie wykonanych wcześniej modeli, a także przygotować prezentację, symulację czy jakikolwiek inny sposób wizualizacji cyfrowej w celu demonstracji wyglądu produktu/efektu końcowego procesu wytwórczego potencjalnym odbiorcom. System może również opracowywać i zarządzać bazami danych.

Oprogramowanie CAD = ogromne korzyści dla produkcji

Wykorzystanie oprogramowania CAD do projektowania wpływa na optymalizację procesów produkcyjnych. Z jego pomocą można bowiem w szybki sposób tworzyć najbardziej skomplikowane modele cyfrowe, testować je, a także wprowadzać na nich dowolne poprawki. Oprogramowanie przeprowadza również skomplikowane obliczenia wytrzymałościowe, więc użytkownik ma pewność, że konstruowany element będzie poprawnie funkcjonował. Projekt może zostać zarchiwizowany, a zatem możliwy jest powrót do stworzonych prototypów po dłuższym czasie i np. wznowienie produkcji danego komponentu.

W Uni-Kat pracujemy na systemie Solid Edge firmy Siemens. Jest to oprogramowanie CAD posiadające wiele interesujących narzędzi dopasowanych do różnych potrzeb konsumentów. Pozwala na cyfrowe projektowanie oraz dokładne odwzorowanie właściwości geometrycznych przedmiotu, nawet tego najbardziej złożonego pod względem formy, w tym również elementów metalowych. Warto podkreślić, że poszczególne części da się edytować niezależnie, nie naruszając jednocześnie spójności koncepcji. Istnieje również możliwość współdzielenia plików w chmurze.

Sprawdzone rozwiązania do Państwa dyspozycji

W Uni-Kat od lat zajmujemy się obróbką różnorodnych materiałów. Z pomocą Solid Edge przed przystąpieniem do procesu produkcyjnego możemy przygotować dla Państwa projekt 3D, szczegółową dokumentację techniczną oraz wizualizację np. do celów marketingowych, a także w szybki sposób dokonać niezbędnych obliczeń inżynierskich. Planowanie produkcji – nawet w przypadku tworzenia bardzo skomplikowanych elementów – dzięki oprogramowaniu CAD marki Siemens przebiegnie w sposób bezproblemowy, a cały proces zostanie w pełni zoptymalizowany. Chętnie podzielimy się z Państwem posiadaną wiedzą i doświadczeniem.

Projektowanie CAD

Oprogramowanie: Solid Edge

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza