fbpx

Wycinarki, wypalarki plazmowe i gazowe

Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sprzęt do cięcia stali, niezależnie od rozmiarów i typu zakładu, sprawdzą się proponowane przez nas profesjonalne urządzenia. Oferujemy Państwu wypalarki plazmowe o różnych typach – zarówno samodzielne maszyny, jak i całe linie. Nasze przecinarki są szybkie, cechują się wysoką dynamiką ruchów, a jednocześnie ich praca jest dokładna, nawet przy bardzo grubych blachach. Obsługa jest prosta, a prowadzenie precyzyjne, pozwalające na osiągnięcie dowolnych efektów.

W ramach funkcji dodatkowych przecinarki plazmowe mogą zostać wyposażone w sprężarki, filtrowentylację, wskaźniki laserowe czy opcjonalne oprogramowanie. Większość wypalarek pozwala również na używanie palnika tlenowego. Zwracamy zwłaszcza Państwa szczególną uwagę na te modele, które umożliwiają jakość cięcia porównywalną z cięciem laserem.

Ze względu na dużą liczbę modeli różniących się między sobą zakresem funkcjonalności nasze wycinarki plazmowe mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Znajdują zastosowanie w firmach zajmujących się produkcją konstrukcji stalowych, ale też w budownictwie i innych zakładach pracy, w których potrzebne jest urządzenie do przecinania materiałów przewodzących prąd elektryczny. Wypalarki plazmowe stosuje się do obróbki blach, rur i różnych elementów konstrukcyjnych. W zależności od modelu ich funkcje mogą być rozszerzane.

Wielofunkcyjne maszyny o szerokim zastosowaniu

Poza bardzo szerokim zakresem funkcji nasze wypalarki plazmowe są urządzeniami bardzo intuicyjnymi w użyciu, dzięki zastosowanym rozwiązaniom korzystanie z nich nie sprawia problemów, a poziom zagrożeń jest zminimalizowany.

W zależności od wybranej serii, w standardowym wyposażeniu oferowanych przez nas maszyn znajdą się takie rozwiązania, jak między innymi:

 • niezależny od paleniska portal, którego zadaniem jest zwiększenie ochrony podczas pracy z tonami stali,
 • szuflady ułatwiające sprzątanie oraz przechowujące małe detale,
 • frezowana konstrukcja, która wpływa na żywotność elementów mechanicznych,
 • wymienny ruszt paleniska,
 • inteligentne sekcyjne palenisko,
 • system korekcji arkusza blachy,
 • Inteligent Network Communication, czyli system ułatwiający wymianę plików, zdalną diagnostykę oraz aktualizowanie oprogramowania,
 • bezpieczeństwo danych – kopie zapasowe,
 • mobilny pulpit sterowniczy, zwiększający komfort operatora maszyny,
 • system THC służący kontrolowaniu odległości palników od materiału poddawanego przecinaniu,
 • system antykondensacyjny, chroniący części elektryczne przed działaniem wilgoci,
 • Green Light Laser, czyli zielony laser, dzięki któremu położenie palnika plazmowego jest bardzo dobrze widoczne,
 • SPP, czyli System Punktowania Plazmowego, który daje możliwość trasowania z użyciem palnika,
 • System SF, czyli system fazowania, umożliwiający bezproblemowe fazowanie pod kątem 15, 30 i 45 stopni,
 • ShapeGen – generator prostych kształtów,
 • SheetCAM.

Wycinarki plazmowe posiadają ponadto uniwersalną konstrukcję, dostosowaną do instalacji tlenowej i plazmowej. Jak widać, nasze urządzenia są stworzone z myślą o jak największej wygodzie ich użytkowania. Stawiamy na rozwiązania prowadzące do większej automatyzacji pracy, dbając jednocześnie o komfort i bezpieczeństwo ich operatorów.

Wyposażenie dodatkowe

Nasze wyroby mogą być ponadto uzupełnione o Niektóre z podanych wyżej cech (na przykład Green Light Laser lub SPP) traktowane są jako wyposażenie dodatkowe w mniej zaawansowanych modelach. Inne wycinarki plazmowe można zaś dodatkowo uzupełnić w takie elementy, jak obrotnica do rur i profili, wiertarka, automatyczny ekran UV, oraz systemy Safety Line zwiększające bezpieczeństwo podczas ich obsługi. Do wyposażenia można załączyć również przemysłowy pilot do sterowania oraz tzw. SAS, czyli system automatycznego smarowania, dbający o regularną konserwację maszyny, Dodatkową opcją jest również integracja z linią rozwijająco-prostującą, system FROG JUMP optymalizujący ruch palnika pomiędzy wektorami, a także Support Multitool, dzięki któremu możliwe jest zamontowanie dwóch naprzemiennie pracujących palników.

W naszej firmie zadbamy o to, by zamówiona przez Państwa wypalarka plazmowa w stu procentach spełniała Wasze oczekiwania. Jeśli potrzebujecie Państwo dodatkowych wyjaśnień w sprawie którejkolwiek z tych cech, zachęcamy do zadawania pytań. Znajomość rynku, korzystanie z rozwijających się technologii oraz wiele możliwości adaptacji sprzętu sprawia, że z dumą możemy oferować najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu na rynku.

Uni-Kat – wypalarki plazmowe o najwyższych parametrach

W naszym katalogu produktowym znajduje się pięć serii wycinarek plazmowych różniących się między sobą wieloma parametrami:

 • Wypalarki z serii Spark1 to kompaktowe modele maszyn, wyróżniające się unikalną konstrukcją, która umożliwia dostęp do urządzenia z trzech jego stron. Szerokość wycinarki to 1000-20000 mm, jej długość to 3000 – 12000 mm, prędkość przejazdowa wynosi 23 m/min, a dokładność: +/- 0,5 mm. To urządzenie idealnie sprawdzi się na przykład na halach produkcyjnych małych i średnich firm.
 • Wycinarki plazmowo-tlenowe Spark2 są z kolei maszynami o bardziej uniwersalnym zastosowaniu. To bardzo trwałe i wydajna urządzenia są kompatybilne z agregatami plazmy powietrznej i HD, a także z palnikami gazowymi. Pod względem wymiarów są większa od modeli Spark1: szerokość to 1500 – 3000 mm, a długość: 3000 – 12000 mm. Większa jest również prędkość przejazdowa, która wynosi 40 m/min. Dokładność cięcia to natomiast +/- 0,2 mm.
 • Wycinarki plazmowo-tlenowe z serii Glimmer odznaczają się największą spośród wszystkich obecnych modeli szybkością cięcia (85m/min), przy zachowaniu dokładności +/- 0,1 mm. Szerokość to 1000 – 3000 mm, długość: 3000 – 12000 mm. Szczególnie dobrze odnajduje się w branży wentylacyjnej oraz HVAC. Szybkość i precyzja cięcia to zalety, które zostaną docenione w pracy z cienkimi materiałami.
 • GlimmerHD (HeavyDuty) to zaawansowany sprzęt umożliwiający wykonanie wielu operacji z najwyższą precyzją. Wycinarka o szerokości 1500 – 5000 mm, długości 3000 – 24000 mm i prędkości przejazdowej 50 m/min została stworzona z myślą o bardzo wymagających klientach. Może zostać wyposażona w kilka suportów tnących, umożliwiających cięcie i grawerowanie. Wypalarki z serii GlimmerHD mogą być również skonfigurowane z oprogramowaniem CNC PRODUCTIVITY PLUS.
 • Wypalarka plazmowo-tlenowa Thunder 3D dzięki 5-osiowej głowicy umożliwia z kolei jednoczesne fazowanie krawędzi. Dostępne są 4 typy faz: V, X, Y oraz K. wymiary urządzeń to: szerokość: 1500 – 4000 mm i długość: 3000 – 12000 mm. Prędkość przejazdowa wynosi natomiast 50 m/min. To wydajna, sprawdzająca się wielu branżach maszyna, idealne do cięcia w wymiarach 2D i 3D.

Chętnie doradzimy podczas wyboru produktu odpowiadającego Pastwa potrzebom i dobierzemy do niego odpowiednie oprogramowanie. Zainteresowanych ofertą kierujemy do zakładki „Kontakt” lub w dolną część strony, gdzie znajduje się formularz internetowy.

Wycinarki plazmowo - tlenowe

Przemysłowa maszyna w ekonomicznym wydaniu

Kompaktowa , jednopodporowa wypalarka przeznaczona do termicznego cięcia stali. Maszyna została zaprojektowana z myślą o małych i średnich producentach konstrukcji stalowych oraz wydziałach remontowych i warsztatach dużych firm. Wypalarkę można wyposażyć w palnik plazmowy i/lub palnik gazowy (tlen-propan lub tlen-acetylen).

Przejdź na stronę urządzenia Spark1
Wycinarki plazmowo - tlenowe

Uniwersalne rozwiązanie dla każdego typu produkcji

Spark2 jest wydajną wypalarką przeznaczoną do termicznego cięcia stali i innych metali za pomocą palnika plazmowego oraz gazowego. Może pracować zarówno z agregatami plazmy powietrznej, agregatami HD oraz palnikami gazowymi (tlen-propan, lub tlen-acetylen). Model ten jest idealny dla zakładów produkcyjnych i usługowych średniej wielkości, dla których cena zakupu i trwałość maszyny ma największe znaczenie.

Przejdź na stronę urządzenia Spark2
Wycinarki plazmowo - tlenowe

Wydajność i dynamika potwierdzona w testach klientów HVAC

Glimmer jest wysoko wydajną wypalarką przeznaczoną do termicznego cięcia stali i innych metali za pomocą palnika plazmowego lub tlenowego (tlen-propan, lub tlen-acetylen). Seria tych maszyn charakteryzuje się bardzo dużą szybkością i dynamiką ruchów przy zachowaniu wysokiej dokładności. Dzięki swojej uniwersalności, sztywnej konstrukcji i bardzo precyzyjnemu napędowi, doskonale sprawdza się w każdej produkcji. Obsługa wypalarki jest prosta i intuicyjna.

Przejdź na stronę urządzenia Glimmer
Wycinarki plazmowo - tlenowe

Dynamiczna, bezkompromisowa jakość cięcia

Wypalarka stworzona dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują najwyższej precyzji oraz wydajności pracy. Może być skonfigurowana z najnowszym oprogramowaniem CNC PRODUKTIVITY PLUS, które daje wiele możliwości adaptacji maszyny. Może być wyposażona w kilka suportów tnących, może mieć jednocześnie na jednym suporcie kilka palników sterowanych pneumatycznie, co pozwala na łączenie w jednym programie cięcia plazmowego , gazowego i grawerowania.

Przejdź na stronę urządzenia GlimmerHD
Wycinarki plazmowo - tlenowe

Cięcie z jednoczesnym fazowaniem krawędzi pod spawanie

Thunder3D jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe w segmencie wysoko wydajnych, high-end’owych przecinarek plazmowo-tlenowych do cięcia 2D i 3D. Thunder3D uchodzi za najbardziej dynamiczną przecinarkę polskiej produkcji i uzyskuje przyspieszenie porównywalne do samochodów sportowych.

Przejdź na stronę urządzenia Thunder3D