fbpx

Pakowanie/manipulowanie

W Uni-Kat specjalizujemy się w zrobotyzowanych rozwiązaniach, które zastępują pracowników w wykonywaniu zadań trudnych i wymagających. Automatyzacja znajduje zastosowanie nie tylko w procesach produkcyjnych, lecz także w czynnościach dotyczących manipulowania wytworzonymi obiektami, ich pakowania oraz paletyzacji. Można więc z niej korzystać w bardzo wielu branżach. Podobnie jak obróbka skrawaniem bądź spawanie MIG/MAG, są to procesy powtarzane setki lub tysiące razy w ciągu dnia. Automatyzacja poprzez wdrożenie zrobotyzowanych systemów przekłada się więc na większą efektywność pracy całego zakładu.

Dostosowanie do potrzeb produkcyjnych

Paletyzacja, manipulowanie i pakowanie produktów są procesami wykonywanymi w większości zakładów produkcyjnych, niezależnie od branży. Różne wyroby mają jednak odmienne wymagania, dlatego nasze rozwiązania są wyposażone w wymienne przystawki, które można dopasować do profilu produkcji. Od przemysłu, przez meble, kosmetyki i farmaceutyki, na artykułach spożywczych kończąc – automatyzacja procesów manipulowania i pakowania przydaje się w wielu zakładach przemysłowych. Dzięki współpracy z specjalistami w dziedzinie robotyki możemy zaproponować urządzenia dobrane do potrzeb danej branży.

Eliminacja błędów i niedociągnięć

Zrobotyzowane stanowiska wyręczają pracowników w przenoszeniu obiektów o bardzo dużej wadze (proponowane przez nas rozwiązania mają limit wynoszący aż 1300 kg). Eliminują ponadto ryzyko związane z ich upuszczeniem lub uszkodzeniem. Częściowa lub pełna automatyzacja manipulowania i pakowania produktów jest kluczowym elementem dobrego zaplecza logistycznego.

Efektywne linie produkcyjne

Istnieje wiele kryteriów decydujących o wyborze odpowiedniego systemu do manipulowania, pakowania i paletyzacji. W Uni-Kat chętnie pomożemy w zaprojektowaniu linii spełniającej przedstawione nam potrzeby i wymagania. Automatyzacja tych i innych procesów pozwala na stworzenie nowoczesnego, wydajnie działającego zakładu, obniżenie kosztów produkcji oraz utrzymanie stałego poziomu jakości. Ty również poznaj korzyści zapewniane przez innowacje technologiczne!