fbpx

Spawanie laserowe lub MIG/MAG

Powierzanie wykonywania trudnych, niebezpiecznych, a także żmudnych czynności robotom jest coraz powszechniejsze. Automatyzacja spawania laserowego lub MIG/MAG jest rozwiązaniem wybieranym prze firmy w celu przyspieszenia produkcji, a także zmniejszenia jej kosztów. Sprawdzi się niemal przy każdym rodzaju prac – przykładowo, podczas łączenia wielu identycznych elementów. W Uni-Kat pomagamy przedsiębiorstwom w projektowaniu i dobieraniu odpowiednich robotów i linii produkcyjnych do takiej inwestycji.

Automatyzacja na różnych etapach

Duże, zrobotyzowane linie produkcyjne do spawania laserowego lub MIG/MAG wyposażone są w różne urządzenia, które mają na celu przyspieszenie pracy zakładu. W tym celu stawia się na automatyzację czynności takich jak podawanie i podgrzewanie, prowadzenie uchwytu spawalniczego oraz przesuwanie palnika. Przed rozpoczęciem prac parametry poszczególnych czynności mogą być wpisane przez operatora lub przywołane z pamięci urządzenia – ustawienia można zapisać, jeśli jest to proces często wykonywany. Podczas gdy spoina wykonywana jest automatycznie, zadaniem operatora jest monitorowanie jej jakości i pilnowanie prawidłowej pracy robota.

Robotyzacja a jakość

W przeciwieństwie do ręcznego operowania spawarką, automatyzacja procesów MIG/MAG i spawania laserowego pomaga w wyeliminowaniu błędów powstających przez czynnik ludzki. Zastosowanie robota z zamontowanym w nim uchwytem spawalniczym umożliwia uzyskanie dużej powtarzalności oraz stałej jakości wyrobów. Do zalet automatyzacji spawania zalicza się także minimalizacja konieczności wprowadzania poprawek, zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, a także lepsza jakość spoiny.

Urządzenia spełniające wymagania

W Uni-Kat wiemy, że nasi Klienci chcą stawiać na rozwiązania pozwalające uzyskać świetne efekty, o dobrych parametrach i ze wsparciem technicznym. W projektach wykorzystujemy więc roboty przeznaczone do automatyzacji spawania laserowego i MIG/MAG, które pochodzą od producentów o światowej renomie. Stawiamy na urządzenia pracujące płynnie i ze stałą prędkością, których zasięg można dodatkowo powiększać.