fbpx

Gięcie CNC

Nasza firma świadczy różnorodne usługi z zakresu obróbki plastycznej metali, w tym także gięcie blach CNC. Realizację zleceń umożliwia nam zaawansowany park maszynowy wyposażony w nowoczesne prasy krawędziowe o najwyższej precyzji działania. Wykonujemy elementy zgodnie ze specyfikacją techniczną uzyskaną od klienta, a wyprodukowane przez nas części są wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu.

Gięcie CNC, czyli blacha dostosowana do potrzeb

Proces gięcia CNC polega na odkształcaniu blachy na prasach krawędziowych na skutek działania dużej siły przy jednoczesnym braku naruszania spójności metalu. Pod wpływem profilowania, zawijania, prostowania czy skręcania mogą powstać elementy o różnorodnych formach, jak rury, pręty czy kształtowniki, charakteryzujące się wysoką dokładnością. W przypadku grubych blach stosuje się obróbkę na gorąco, przy materiałach cieńszych na zimno. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych pras krawędziowych sterowanych komputerowo uzyskuje się w krótkim czasie nawet duże ilości komponentów o powtarzalnym kącie niewymagających dalszej obróbki mechanicznej. Każdy element jest wykonany precyzyjnie przy niskiej stracie materiału, zminimalizowane zostaje również ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego, co ma niebagatelny wpływ na całkowity koszt produkcji. Warto podkreślić również, że w procesie gięcia CNC zachowane zostają parametry wytrzymałościowe blachy na całej jej powierzchni.

Dobra prasa krawędziowa = precyzyjne elementy

W Uni-Kat dysponujemy nowoczesną prasą krawędziową CNC LVD z automatyczną regulacją pochylenia. Hydrauliczna maszyna tej belgijskie firmy gwarantuje wysoką precyzję obróbki i, co bardzo istotne, uniwersalność produkowanych elementów. Możemy na niej wykonywać tak proste, jak i skomplikowane komponenty z wielu materiałów, w tym m.in. stali oraz aluminium. Prasa krawędziowa LVD to urządzenie o sporym tonażu (do 120 t). Jest przystosowana do gięcia elementów o długości sięgającej max. 4000 m i grubości blachy nie przekraczającej 12 mm, może wyprodukować komponenty o różnych przekrojach. Prasa krawędziowa posiada system szybkiej zmiany narzędzi, co wydatnie wpływa na skrócenie czasu realizacji zamówienia.

Jakość i szybkość działania

Uni-Kat to firma o długoletnich tradycjach. Posiadamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do realizacji najbardziej nieszablonowych zleceń. Stosując naszą nowoczesną prasę krawędziową CNC wyposażoną w zaawansowany technologicznie system sterowania możemy wyprodukować rury czy kształtowniki o praktycznie dowolnej formie. Swoją ofertę gięcia blach kierujemy m.in. do firm budowlanych i wykończeniowych, producentów sprzętów medycznych, klientów działających w przemyśle mechanicznym, motoryzacyjnym i meblarskim. Gwarantujemy dokładność oraz wysoką powtarzalność wytwarzanych komponentów, a także szybką realizację zleceń. Powierzając nam usługi gięcia blach CNC klienci mają pewność, że otrzymają dokładnie takie elementy, o jakie im chodziło.

W przypadku zainteresowania usługami gięcia CNC lub powierzeniem nam realizacji jakiekolwiek innego zlecania związanego z obróbką metali, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Gięcie CNC

Prasa krawędziowa CNC LVD

  • Długość gięcia do 4000 mm
  • Nacisk do 120 T
  • Grubość gięcia do 12 mm

Jeśli chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem adresu e-mail, telefonu lub poniższego formularza