fbpx

Natryskiwanie

Zrobotyzowane stanowiska sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonywanie czynności wymagających i mogących sprawiać trudność pracownikom. Natryskiwanie obiektów farbami, klejem bądź żelkotem należy do takich procesów, dlatego coraz częściej spotykamy się z urządzeniami, które wykonają je za nas, eliminując przy tym czynnik ludzki, a przez to – możliwość popełnienia błędu. Automatyzacja wkracza do wielu zakładów produkcyjnych, również do malarni i lakierni. By jednak przynosiła korzyści, trzeba dobrze dobrać urządzenia do potrzeb firmy. W Uni-Kat mamy duże doświadczenie w tym zakresie.

Dokładne nanoszenie powłoki

Automatyzacja natryskiwania najlepiej sprawdza się w przypadku zakładów, w których dochodzi do dużej powtarzalności wykonywanych czynności. Dzięki korzystaniu z robotów można jednorazowo zaprogramować parametry danej czynności i przed rozpoczęciem prac po prostu wybierać zapamiętane ustawienia. Do najważniejszych zalet zautomatyzowanych stanowisk do natryskiwania należy dużo większa precyzja i równomierne rozmieszczenie farby, żelkotu lub kleju. Roboty potrafią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i tam nanieść wybrany rodzaj powłoki, co przekłada się na dużo lepszy efekt końcowy. Jednocześnie eliminujemy ryzyko nałożenia zbyt cienkiej lub zbyt grubej warstwy. Dzięki automatyzacji natryskiwania z powodzeniem można pokrywać obiekty na wielu płaszczyznach, nie martwiąc się o dokładność przeprowadzanych czynności.

Postaw na robotyzację procesów

Automatyzacja natryskiwania jest rozwiązaniem, z którego szczególne chętnie korzystają takie branże, jak hydraulika, spawalnictwo czy sektor automotive. Nanoszenie powłoki za pomocą zrobotyzowanych urządzeń przekłada się na lepszą jakość oferowanych usług, zwiększa konkurencyjność firmy na rynku, a jednocześnie wpływa na obniżenie kosztów pracy zakładu. W Uni-Kat wykonujemy projekty wykorzystujące nowoczesne technologie. Chciałbyś usprawnić pracę w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, a dobierzemy rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom.