fbpx

Cięcie plazmowe lub laserowe

Zaawansowane rozwiązania technologiczne są gwarantem precyzyjności i powtarzalności – dwóch niesłychanie ważnych wymogów w produkcji na szeroką skalę. Z automatyzacji cięcia plazmowego i laserowego korzystają jednak nie tylko bardzo duże przedsiębiorstwa. Na inwestycję w nie mogą zdecydować się też mniejsze firmy, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Korzyści będą bardzo liczne.

Zalety, jakie niesie robotyzacja

Automatyzacja cięcia plazmowego i laserowego stwarza wiele możliwości. Roboty bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w pracy z płaskimi materiałami i tworzywami. Z ich pomocą możliwe jest także wykonanie dowolnych faz lub wykonanie cięcia w innych gotowych produktach lub konstrukcjach. Niektóre zautomatyzowane linie sprawdzają się także w obróbce 3D. Palniki plazmowe i laserowe używane są między innymi w pracy z tworzywami sztucznymi, stalą i innymi metalami. W naszych projektach wykorzystujemy urządzenia cechujące się doskonałą kinematyką, co przekłada się na bardzo duży zakres możliwości.

Zrobotyzowane stanowiska pracownicze

Wśród funkcji, jakie oferuje automatyzacja linii do obróbki laserowej i plazmowej, znajduje się także archiwizacja programów cięcia. Dzięki niej możliwe jest cykliczne wykonywanie tych samych procesów w różnych okresach i odstępach czasowych – urządzenie zapamięta ustawione parametry. Przekłada się to na przyspieszenie pracy zakładu oraz dużo lepszą, powtarzalną jakość. Automatyzacja cięcia laserowego i plazmowego zapewnia też większą kontrolę nad wykonywanymi procesami i zapobiega błędom powodowanym przecz czynnik ludzki. Z pomocą robotów można przygotować duże partie materiałów, jak i pojedyncze sztuki.

Na naszym koncie mamy już kilkanaście projektów zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Współpracujemy z cenionymi dostawcami robotów o szerokim zakresie funkcji. Z proponowanych przez nas rozwiązań korzystają przedstawiciele różnych branż. Zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że do przedstawionych nam wymagań dobierzemy odpowiednie urządzenia i podzespoły.