uni-kat_logo_final_RGB
Ploter PFDC
17 December 2014

Linia do palet tekturowych typu IkeaZaczątkiem do powstanie tej linii było stworzenie kilku maszyn specjalnych a następnie opracowanie niezwykle wydajnej i oszczędnej technologii produkcji nóżek paletowych. Ilość maszyn była sukcesywnie zwiększana a urządzenia modernizowano cały podnosząc ich wydajność. W ciągu technologicznym połączonym labiryntem taśmociągów, aby uzyskać z arkusza tektury nóżki paletowe, udział biorą klejarki, piły bezpyłowe, formierki, paletyzatory i depaletyzatory. W ostatnim etapie nóżki wędrują do ploterów gdzie powstaje produkt ostateczny.

W 2018 roku do linii dołączyła niezwykle wydajna i uniwersalna klejarka palet, którą następnie rozwinięto o system paletyzowania oraz robota podającego całe rzędy nóżek paletowych.

Linia do produkcji płotków przeciwśniegowychLinia do produkcji płotków przeciwśniegowych w technologii TOX została zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w oparciu o założenia naszego klienta dot. produktywności, jakości, obsługi, surowca itd. Linia składa się z profilarki do produkcji kątownika i urządzenia łączącego szczebelki z kątownikami z wykorzystaniem technologii TOX. Materiałem wejściowym jest płaskownik nawinięty na bęben, produktem wyjściowym gotowy płotek przeciwśniegowy. Koncepcja działania, konstrukcja, metody przemieszczania, cięcia, gięcia materiału, użyte silniki, przekładnie, transporty, sterowniki, oprogramowanie zostały opracowane przez nas.

Po 2 latach użytkowania klient zamówił kolejną podobną linię.

Robotyzacja produkcjiZastąpienie pracy ludzkiej przez robota staje się koniecznością, zyskuje i zyskiwać będzie coraz większa popularność. Nasi klienci decydują się na robotyzacja procesów, pakowania, podawania, obróbki skrawaniem lub spawania, nie tylko w związku z niedoborem specjalistów ale również ze względu na dokładność procesu lub zagrożenia z niego płynące. Naszą przewagą nie jest jedynie doświadczenie w pracy z robotami ale również znajomość wielu złożonych procesów oraz możliwość znacznego poszerzenia możliwości robota i zapewnienia całego środowiska usprawniającego produkcje przy jego użyciu.

Linia aplikatora klejów termotopliwych HMUKPółautomatyczna linia aplikatora hot melt HMUK została stworzona do aplikacji kropkowanej struktury kleju na powierzchni tektury.

Maszyna została wyposażona w stół podawczy, transporter centrujący z regulacją, aplikator HMUK 800mm w specjalnej wersji nakładającej powierzchnię kropkowaną, topielnik oraz stół odbiorczy.

Linia wypalarki plazmowej GlimmerWypalarka plazmowa Glimmer z rozwijakiem, prostownicą blach oraz systemem wymiennych stołów jest wysoko wydajną linią produkcyją przeznaczoną do termicznego cięcia blach z kręgu. Linia ta charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, olbrzymią szybkością i dynamiką ruchów przy zachowaniu wysokiej dokładności. Doskonale sprawdza się w każdej produkcji wielkoseryjnej i ciągłej, zwłaszcza gdy duży nacisk kładziony jest również na jakość. Idealne rozwiązanie dla branży HVAC. Obsługa linii jest prosta i intuicyjna.Trwałość, olbrzymia wydajność, oraz niskie koszty eksploatacyjne są niewątpliwymi atutami tej maszyny.