Kompaktowa ,jednopodporową wypalarką przeznaczona do termicznego cięcia stali. Maszyna została zaprojektowana z myślą o małych i średnich producentach konstrukcji stalowych oraz wydziałach remontowych i warsztatach dużych firm. Wypalarkę można wyposażyć w palnik plazmowy i/lub palnik gazowy (tlen-propan lub tlen-acetylen).

Szerokość1000 – 2000 mm
Długość3000 – 12000 mm
Prędkość przejazdowa23 m/min
Dokładność+/- 0,5 mm

Rozwiązania które otrzymujesz w standardzie:

Portal niezależny od paleniska

Zapewnia bezpieczeństwo mechaniki przy pracy z tonami stali

Inteligentne sekcyjne palenisko

Pewność odciągu dymu

Frezowana konstrukcja

Idealnie równe powierzchnie są gwarancją eliminacji naprężeń tym samym długiej żywotności głównych elementów mechanicznych

Szuflady paleniska

Wygodny dostęp do drobnych detali oraz łatwe czyszczenie, co pozwala zaoszczędzić nawet cały dzień pracy

Wymienny ruszt paleniska

Komfort eksploatacji

Uniwersalna konstrukcja

Możliwość instalacji tlenowej oraz plazmowej

System korekcja arkusza blachy

Szybka i łatwa korekta układu X-Y

System THC

Inteligentny system kontroli odległości palników od materiału

System SF

System fazowania - szybkie i wygodne fazowanie 15°, 30° i 45° palnikiem plazmowym lub tlenowym

System SAP

Inteligenty, antykolizyjny system zapewniający bezpieczeństwo palnika oraz mechaniki maszyny oraz umożliwiający łatwą wymianę palników

ShapeGen

Prosty w użytkowaniu genereator typowych kształtów

SheetCAM

Intuicyjny nesting w standardzie

Intelligent Network Communication

Wymiana plików, zdalna diagnostyka i aktualizacje.

Bezpieczeństwo danych

Każde z urządzeń posiada kopie zapasową

System antykondensacyjny

Zabezpiecza elektronikę przed wilgocią

Niski koszt inwestycji

Maszyna Spark1 to kompromisowe rozwiązanie pomiędzy budżetem, a oczekiwaną jakością cięcia. Dedykowana głównie dla zakładów ślusarskich, branży kotlarskiej, wydziałów remontowo-naprawczych oraz przemysłu górniczego i kolejowego. Współpraca z palnikami plazmowymi oraz tlenowymi umożliwia prostopadłe cięcie w bardzo szerokim zakresie blach o zróżnicowanej grubości, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych.

System fazowania

Dzięki specjalnemu uchwytowi palnika, maszyna umożliwia wykonanie faz spawalniczych w wybranej osi, po prostej, w zakresach 15°, 30° oraz 45°, zarówno palnikiem plazmowym jak i tlenowym. Wykluczamy w ten sposób konieczność dalszej obróbki mechanicznej, aby przygotować detal pod spawanie, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

Prosta wymiana rusztu

Zawsze słuchamy głosu naszych klientów, a ponieważ jesteśmy producentem, mamy bardzo duże możliwości. Tak też stało się w przypadku wymiennego rusztu, gdzie zwykle wymieniane są tylko płaskowniki. Na prośbę klientów zaprojektowaliśmy go tak, aby demontować można było całe segmenty, przez co wymiana jest banalnie prosta i nie powoduje przestoju urządzenia dłuższego niż zwykła zmiana materiału.

Załadunek z 3 stron

Spark1 to maszyna, która swoją konstrukcją całkowicie odbiega od pozostałych przecinarek termicznych. Jej nietuzinkowa budowa oparta na jednostronnym, wzmocnionym układzie jezdnym, pozwala na swobodny dostęp do stołu roboczego z trzech stron urządzenia. W ten sposób możemy swobodnie kontrolować proces cięcia na całej długości obszaru roboczego. Załadunek materiału, szczególnie grubego i ciężkiego, jest dużo łatwiejszy niż w klasycznych konstrukcjach.

Dostępne opcje dodatkowe:

Obrotnica do rur

Specjalna dostawka umożliwiająca prostopadłe cięcie rur

SAFETY LINE

System bezpieczeństwa, połączenie systemu linek bezpieczeństwa oraz bumperów dba o bezpieczeństwo pracy operatorów.

Przemysłowy pilot bezprzewodowy

Umożliwiający sterowanie maszyną z dowolnego miejsca w strefie pracy urządzenia. Pilot doskonale sprawdza się w pracy zwłaszcza z maszynami o dużym polu pracy.

Green Light Laser

Doskonale widoczny zielony laser wskazujący precyzyjnie położenie palnika.

SPP - SYSTEM PUNKTOWANIA PLAZMOWEGO

System umożliwia trasowanie za pomocą palnika plazmowego

AUTOMATYCZNY EKRAN UV

Sterowany przez operatora z panelu sterowania. zabezpiecza operatora przed opryskami podczas przebijania oraz naświetleniem oczy podczas cięcia plazmowego.

SAS - System automatycznego smarowania

Zapewnia automatyczną konserwację układu jezdnego oraz napędowego maszyny.

Oprogramowanie CAD/CAM

Oprogramowanie dobierane jest na podstawie profilu produkcyjnego klienta. Nasz wyspecjalizowany dział sprzedaży określi Państwa potrzeby na podstawie krótkiej rozmowy, a następnie zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązanie. Więcej informacji pod numerem: +48 730 850 710

Nowoczesne agregaty plazmowe

Agregat plazmowy jest kluczowym elementem każdej produkcji. Umożliwia cięcie w zakresie 2 – 57 mm stali czarnej, aluminium, stali nierdzewnej oraz ocynkowanej.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą dostępnych agregatów plazmowych

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub jesteś zainteresowany produktem i chciałbyś otrzymać ofertę? Zadzwoń do nas pod numer +48 730 850 710, +48 570 740 950 lub wypełnij poniższy formularz.