fbpx

Wycinarka laserowa Fiber Fobia

Jeśli poszukujesz maszyny, która doskonale poradzi sobie z obróbką materiałów o większych rozmiarach, sprawdź możliwości modeli z serii Fobia. Wycinarki laserowe CO2 z tej rodziny mają przemysłową konstrukcję, a wykonywane przez nie cięcia wyróżniają się dokładnością. Są to maszyny przeznaczone do termicznego cięcia stali za pomocą lasera światłowodowego (fiber). Model Fobia będzie świetnym uzupełnieniem każdej dużej hali produkcyjnej.

Wycinarki laserowe Fobia obsługuje się z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania, które umożliwia płynne sterowanie procesami cięcia oraz bieżące dostosowywanie ich parametrów. Zadbano także o bezpieczeństwo pracowników – zapewniają je m.in. systemy oczyszczania przedmuchu oraz osłony zabezpieczające pole pracy.

Spawana, odprężana i frezowana konstrukcja maszyny zwieńczona jest niezwykle lekką, a zarazem sztywną kompozytową belką. Dzięki temu wycinarka laserowa Fobia umożliwia pełne wykorzystanie technologii cięcia laserowego. Jej parametry – prędkość przejazdowa 120 m/min oraz dokładność cięcia do 0,05 mm są tego potwierdzeniem. Maszynę można zamówić w wersji podstawowej lub z wyposażeniem opcjonalnym, dostosowanym do potrzeb zakładu.

Szerokość 1500 – 2000 mm
Długość 3000 – 6000 mm
Prędkość przejazdowa do 120 m/min
Moc lasera do 6 kW
Rozdzielczość 0,01 mm
Dokładność 0,05 mm

Rozwiązania które otrzymujesz w standardzie:

Automatyczna kalibracja

Belka osi X wykonana z kompozytu

Wielomodowy laser światłowodowy IPG

Głowica tnąca Precitec

Konstrukcja bramowa, stalowa, odprężana, z napędem osi Y w układzie „tandem” (dwa silniki po obu stronach bramy)

System pojemnościowej kontroli położenia dyszy nad materiałem

Systemy oczyszczania, przedmuchu oraz chłodzenia dyszy

System elektronicznego sterowania ciśnieniem oraz przełączania gazów

Automatyczne wykrywanie krawędzi materiału i obrót układu współrzędnych

Systemy cięcia w locie FlyCut oraz optymalizacji ruchów jałowych FrogJump

System wstępnego oczyszczania blachy oraz system usuwania filmu ochronnego (folii)

System centralnego smarowania mechaniki

Osłony zabezpieczające pole pracy przed odbiciem promienia laserowego

Automatyczny, wymienny stół do załadunku blach

Szuflady umożliwiające wygodny dostęp do detali

Autorskie oprogramowanie

Nasi programiści opracowali prosty w obsłudze oraz intuicyjny interface graficzny z pełną wizualizacją procesu cięcia. Możliwe jest zatrzymanie oraz wznowienie pracy maszyny od dowolnego wektora, a także zmiana parametrów podczas procesu cięcia. Sterowanie umożliwia zastosowanie najnowszych technologii, takich jak optymalizacja ruchów głowicy – FrogJump czy cięcie w locie – FlyCut. Pozwalają one zaoszczędzić do 25% czasu cięcia, co w skali jednej zmiany przekłada się na zwiększenie wydajności produkcji nawet o 15%.

Fobia

Przemysłowe rozwiązanie

Fobia jest przemysłową wycinarką światłowodową, dopasowaną do wielozmianowej produkcji. Jak na przemysłowe rozwiązanie przystało, urządzenie zostało wyposażone w osłony wszystkich elementów mechanicznych oraz centralny układ smarowania, zapewniające jej jak największą żywotność. Maszyna zamknięta jest wewnątrz specjalnej obudowy mającej na celu ochronę wzroku użytkownika przed niezwykle niebezpiecznym odbiciem wiązki laserowej.

Dostępne opcje dodatkowe:

System umożliwiający fazowanie A, V, Y w jednej osi

Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM

Obrotnica do rur oraz profili

Kompresor wysokociśnieniowy umożliwiający najtańsze cięcie, powietrzem

Filtrowentylacja CleanAir

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub jesteś zainteresowany produktem i chciałbyś otrzymać ofertę? Zadzwoń do nas pod numer +48 730 850 710, +48 570 740 950 lub wypełnij poniższy formularz.