fbpx

Wycinarka laserowa CO2 Impression

Wydajna maszyna, która poradzi sobie nawet z trudnymi zadaniami – to właśnie wycinarka laserowa CO2 Impression. W tym modelu prędkość przejazdowa osiąga 60 m/min. Doskonale sprawdza się przede wszystkim jako sprzęt do cięcia sklejki wykorzystywanej do produkcji wykrojników. Została zaprojektowana do współpracy z laserami o dużej mocy. Umożliwia także grawerowanie, podczas którego działa m.in. system odciągający powstające opary.

Wycinarki laserowe CO2 Impression są wyborem idealnym do średnich i dużych zakładów produkcyjnych, które funkcjonują w systemie zmianowym. Maszyny pracuje z bardzo dużą wydajnością, zachowując przy tym precyzję cięcia – margines błędu wynosi zaledwie 0,05 mm. Za płynną kontrolę nad ich działaniem odpowiadają takie udoskonalenia, jak 4-kierunkowe systemy korekcji prędkości oraz odległości dyszy od materiału.

Standardowa wersja wycinarki zapewnia szeroki zakres możliwości, które doskonale sprawdzi się w średnich i dużych zakładach wykonujących cięcie laserowe w sklejce. W wersji rozszerzonej maszyna może zostać wyposażona także w system wspomagający cięcie stali o grubości 2 mm, oprogramowanie CAD/CAM oraz sprężarkę śrubową.

Szerokość 1500 mm
Długość 1500 – 3000 mm
Prędkość przejazdowa 60 m/min
Moc lasera do 4 kW
Rozdzielczość 0,01 mm
Dokładność 0,05 mm
Impression
Impression

Rozwiązania które otrzymujesz w standardzie:

Źródło laserowe El.En

Głowica tnąca chłodzona cieczą z możliwością zastosowania optyki 4’ lub 5’

System automatycznego doboru parametrów na podstawie rodzaju linii

4-ro kierunkowy system korekcji prędkości

4-ro kierunkowy system korekcji odległości dyszy od materiału

System kontroli odległości dyszy od materiału

Zintegrowany system pneumatycznego mocowania materiału

Osłony harmonijkowe zabezpieczające mechanikę maszyny przed pyłem

Dodatkowy system odciągu dymu przy głowicy tnącej (grawerowanie)

Dynamiczna latająca optyka

Impression został stworzony do współpracy ze źródłami laserowymi o dużej mocy, a tym samym dużej wadze. Lekka konstrukcja stołu oraz lekki suport z głowicą optyczną w połączeniu z mocnym serwo napędem, umożliwiają osiąganie bardzo dobrych parametrów prędkości oraz przyspieszenia, co w praktyce przekłada się na skrócenie czasu produkcji oraz poprawę jakości cięcia.

Idealne grawerowanie

Technologia laserowa CO2 gwarantuje precyzyjne naniesienie żądanego wzoru na większość dostępnych w przemyśle materiałów. Maszyna została wyposażona w specjalny system odciągu tuż przy głowicy tnącej, dzięki czemu odprowadzane są również opary powstające podczas procesu grawerowania. Zaletą Impression jest doskonała dokładność pozycji, dzięki czemu można precyzyjnie znakować miejsca dalszej obróbki i robić precyzyjne opisy.

Więcej możliwości w standardzie

Podczas wpalania się w sklejkę (szczególnie laserem o dużej mocy) powstaje od dołu punkt o większej średnicy niż wycinana szczelina, żeby zminimalizować to zjawisko opracowaliśmy system impulsowego wpalania, który w znacznej mierze eliminuje ten efekt. W niektórych przypadkach, dla uzyskania lepszej jakości wypalanej szczeliny, również proces cięcia odbywa się impulsowo. Maszyna wyposażona jest również w system czterokierunkowej korekcji szerokości szczeliny dający możliwość uzyskania idealnej szczeliny.

F-Cut

Profesjonalne, intuicyjne oprogramowanie

Podobnie jak w przypadku lasera F-Cut, sterowanie maszyną jest intuicyjne, z pełną wizualizacją procesu cięcia. Sterowanie posiada 4-kierunkowy system korekcji prędkości oraz odległości dyszy od materiału, a także system automatycznego doboru parametrów na podstawie pliku Cf2, dzięki czemu urządzenie jest wydajne i łatwe w obsłudze.

Dostępne opcje dodatkowe:

System wspomagający cięcie stali do 2 mm

Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM

Sprężarka śrubowa z osuszaczem oraz zbiornikiem 500l

System wspomagający cięcie stali do 2 mm

Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM

Sprężarka śrubowa z osuszaczem oraz zbiornikiem 500l

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub jesteś zainteresowany produktem i chciałbyś otrzymać ofertę? Zadzwoń do nas pod numer +48 730 850 710, +48 570 740 950 lub wypełnij poniższy formularz.