fbpx

Wycinarka laserowa CO2 F-Cut

Model F-Cut będzie najlepszym wyjściem dla wszystkich poszukujących wydajnego urządzenia do zakładów produkcyjnych o ograniczonej powierzchni. Dzięki możliwości dokładnego wykonywania szczelin w sklejce ta kompaktowa wycinarka laserowa doskonale sprawdzi się między innymi przy produkcji wykrojników poligraficznych. F-Cut znajdzie zastosowanie podczas cięcia materiałów organicznych, takich jak tworzywa, laminaty, a przede wszystkim wspomniana już sklejka. Sprzęt można też wyposażyć w opcjonalny system wspomagający cięcie stali do 2 mm oraz kilka innych dodatków.

Wycinarka laserowa F-Cut jest maszyną pracującą z dużą wydajnością. Jej prędkość przejazdowa wynosi 12 m/min, a dokładność wykonywanej obróbki to 0,05 mm. Dzięki 4-kierunkowemu systemowi korekcji prędkości oraz odległości dyszy od materiału sprzęt zapewnia możliwość precyzyjnego wykonania wielu rodzajów cięć. Wycinarki laserowe z serii F-Cut są proste i intuicyjne w obsłudze. To zasługa specjalnego oprogramowania do sterowania, które umożliwia ponadto reagowanie oraz zmianę parametrów cięcia w czasie rzeczywistym. Wszystko to składa się na efekt, jakim jest wykonywanie niezwykle precyzyjnych cięć w sklejce o różnej grubości.

Szerokość 1500 mm
Długość 1500 – 3000 mm
Prędkość przejazdowa 12 m/min
Moc lasera do 4 kW
Rozdzielczość 0,01 mm
Dokładność 0,05 mm
F-Cut

Rozwiązania które otrzymujesz w standardzie:

Źródło laserowe El.En

Głowica tnąca chłodzona cieczą z możliwością zastosowania optyki 4’ lub 5’

System automatycznego doboru parametrów na podstawie rodzaju linii

4-ro kierunkowy system korekcji prędkości

4-ro kierunkowy system korekcji odległości dyszy od materiału

System kontroli odległości dyszy od materiału

Zintegrowany system pneumatycznego mocowania materiału

Osłony harmonijkowe zabezpieczające mechanikę maszyny przed pyłem

Idealne parametry wiązki

Przy cięciu za pomocą lasera CO2 najlepsze efekty uzyskuje się zachowując stałą odległość między głowicą laserową, a materiałem. Dlatego też ilość elementów optycznych w przypadku wycinarki F-Cut została ograniczona do minimum, przez co straty wynikające z odbicia promienia laserowego są praktycznie zerowe, a cała energia wygenerowana przez rezonator skupiana jest na ścieżce cięcia, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą jakość wycinanych detali.

F-Cut

Ergonomia

Rezonator laserowy został umieszczony na solidnej, stalowej bramie napędzanej za pomocą precyzyjnych, bezluzowych śrub kulowych w układzie tandem. Stalowa, odprężana konstrukcja posiada palenisko wyłożone cegłą szamotową, dzięki czemu jego czyszczenie jest bardzo proste, a maszyna zyskuje dodatkową stabilizację podczas pracy.

Prosta konfiguracja optyki

Droga optyczna składa się tylko ze źródła, jednego lustra i soczewki, dzięki czemu ustawienie toru optycznego jest bardzo proste. Opracowana przez inżynierów Uni-kat głowica tnąca przystosowana jest do obsługi 4 oraz 5-calowych soczewek skupiających oraz do ich wygodnej wymiany i kalibracji, uzyskując zawsze doskonałą jakość cięcia.

Specjalistyczne sterowanie

Sterowanie urządzenia zostało specjalnie przygotowane do cięcia wykrojników. Maszyna posiada 4-kierunkową korekcję prędkości oraz odległości. Pracę dodatkowo ułatwia system automatycznego doboru parametrów, na podstawie rodzaju linii, oraz możliwość wczytywania plików w większości branżowych formatów, takich jak CF2, PLT czy DXF.

F-Cut
F-Cut

Dostępne opcje dodatkowe:

System wspomagający cięcie stali do 2 mm

Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM

Sprężarka śrubowa z osuszaczem oraz zbiornikiem 500l

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub jesteś zainteresowany produktem i chciałbyś otrzymać ofertę? Zadzwoń do nas pod numer +48 730 850 710, +48 570 740 950 lub wypełnij poniższy formularz.